WordPress 5.9 może ładować Twoją stronę nawet o 30% szybciej

Dianthus > Komunikaty  > WordPress 5.9 może ładować Twoją stronę nawet o 30% szybciej

WordPress 5.9 może ładować Twoją stronę nawet o 30% szybciej

Szybkość ładowania strony internetowej jest coraz ważniejsza.

Nie tylko z punktu widzenia SEO, ale także dla komfortu użytkowników, którzy odwiedzają Twoją stronę.

Jedną z czynności wykonywanych przez wielu webmasterów jest stopniowe ładowanie zasobów, na przykład przeglądanie obrazów podczas przewijania treści, bez konieczności ładowania wszystkiego od początku. To leniwe ładowanie poprawiło się w nowej wersji WordPressa 5.9.

Najwyraźniej zgodnie z analizą z lipca 2021 r. bardzo agresywne leniwe ładowanie może mieć negatywny wpływ na wydajność, negatywnie wpływając na zmienną Largest Contentful Paint (LCP). Ta zmienna jest zdefiniowana jako „czas renderowania największego widocznego obrazu lub bloku tekstu w widocznym obszarze względem czasu pierwszego uruchomienia strony”.

Google współpracuje z autorami WordPressa, aby stworzyć rozwiązanie, które zapobiega leniwemu ładowaniu obrazów na wierzchu, i naprawili opóźniony LCP w WordPressie 5.9.

W przyszłości ta implementacja może być w stanie głębiej zagłębić się w treść bloku na stronie i może jeszcze bardziej poprawić ładowanie obrazów obecnych na stronach internetowych i artykułach (pamiętaj, że WordPress jest najczęściej używanym CMS w sieci).

W przyszłych wersjach semantyka i struktura bloków będą brane pod uwagę w celu lepszej konfiguracji obciążenia. Dzięki motywom blokowym można uzyskać zaawansowaną wiedzę na temat projektu, a tym samym lepiej obliczyć, co można załadować przed, a co po.

Niezależność od zewnętrznych wtyczek jest coraz bardziej oczywistym celem WordPressa, chociaż jest to coś, co ma swoją cenę: waga platformy bazowej stale rośnie.